Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Még az olcsó is drágul

A viszonylag olcsó tömegboroknál is rombolt az idén szinte mindent felborító időjárás.

Olaszország, Franciaország és Spanyolország szőlőtermő vidékei rosszul szerepeltek ebben a szezonban. A kedvezőtlen időjárás kiábrándító szüretet eredményezett. Mivel a három ország a tömegborok legnagyobb termelőjének számít a világon, jelentős áremelkedés következett be.

A gyenge szüretre számítani lehetett, az egyik olasz borkutató intézet a múlt hónapban jelezte, az olasz termelők 39,3 millió hektoliter bort állítanak majd elő, ami 8 százalékos hanyatlást jelent 2011-hez képest. Franciaország sokkal rosszabbul jár: az agrártárca szerint 20 százalékkal 40,6 millió hektoliterre csökken az eredmény - hasonlóan alacsony számokat legutóbb 40 évvel ezelőtt produkált a francia borszektor.

0 Tovább

Szép kilátások a narancsvidéken

A floridai narancsvidék mélybe lökheti a narancslé árfolyamát a világpiacon. Akár 10 százalékot is hozhat a konyhára.

Kitűnő szezon várható a floridai narancsvidékeken. A Bloomberg előrejelzése szerint az októbertől júniusig tartó szezonban az előző narancsévadhoz képest 4 százalékkal nagyobb lehet a termés, ez három éve nem látott mennyiséget jelentene.

Fain Shaffer, az Infinity Trading Corp Medford tradercég elnöke szerint a jó terméskilátások fontonként 1 dollárral csökkenthetik az árupiacon olcsónak számító narancslé árfolyamát. A piac csütörtökön fontos iránymutatást kaphat: az amerikai agrártárca ugyanis publikálja első narancsszezonra vonatkozó termésbecslését.

0 Tovább

Mészárlás hozott drágulást

Már megint az aszály írja át a forgatókönyveket, a tejárfolyam a következő "áldozat".

Az aszály miatt elszaladó takarmányárak régen látott mészárlást eredményeznek, emiatt felfordul a tejpiac. A szarvasmarhákat ugyanis a drágaság miatt levágják a gazdák, így jelentősen csökkenhet a tejtermelés az amerikai piacon, ez pedig a világpiaci folyamatokra is hatással lehet.

Bob Cropp, a wisconsini egyetem közgazdásza, aki 1966 óta kutatja a tejpiacot, a Bloombergnek azt mondta, a tejtermelők nem engedhetik meg maguknak, hogy a mostani árakon etessék az állatokat.

0 Tovább

Film. Jó film.

Éppen ötven éve történt, hogy Sean Connery a kütyükkel és vonzerővel bőven megáldott titkos ügynök, James Bond bőrébe bújt. A sikeren felbuzdulva még hatszor megtette ugyanezt.

Rajta kívül még öten rázták (nem keverték) fel a nagyhatalmú, világuralomra törő bűnözői szindikátusok vezetőinek likvidálásáról szóló történetekre szomjazó közönséget: George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan Daniel Craig és Roger Moore.

James Bond népszerűsége töretlen, eddig 22 Bond film került a mozikba, a következő már a spájzban van.

Az "Aranyszem" volt Pierce Brosnan első Bond szerepe 1995-ben, alakítása olyan jól sikerült, hogy a film 352,2 millió dollárt hozott. "A világ nem elég"- ben a kritikusok szerint nem működött a kémia Pierce és Denise Richards között, ennek ellenére 361,8 millió dolláros bevételt produkált.

0 Tovább

Sok van, az ág is húzza

Rosszul áll a gyapot szénája. A 2010 végén még történelmi csúcson, 220 dollárcenten álló termény mélyrepülése jó ideje töretlen.

A kedvező időjárás és a globális kereslet csökkenése együttes erővel döngöli földbe az árfolyamot. Komoly érvágást jelent, hogy Kína, a legnagyobb keresletet biztosító ország jelentős készleteket halmozott fel egy a farmtámogatási programnak köszönhetően, így kevésbé szorul importra, ez pedig alacsonyan tartja az árat.

Mivel Kína mérsékelten kapkod a gyapot után, más országok készletei akár 16 százalékkal is nőhetnek, ez pedig csökkenti a vevők harci kedvét.

0 Tovább

Radar

blogavatar

Beszámolók, kommentárok az árutőzsde izgalmas mindennapjairól, árutőzsdei brókerektől

Utolsó kommentek