Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Új kihívót kap az Apple

Bemutatta Surface névre keresztelt táblagépét a Microsoft, melynek nem titkolt küldetése, hogy felvegye a versenyt az Apple sikertermékével, az iPaddel.

A Surface Windows 8 operációs rendszert használ, és billentyűzettel is rendelkezik, amely újítástól Steve Ballmer, a Microsoft vezérigazgatója azt várja, hogy lenyűgözi majd a felhasználókat. Pontos dátum még nem ismert, de a tervek szerint karácsonyra kerülhet piacra az új csodamasina.


Az alapvetően szoftvergyártásra szakosodott Microsoft lépését elemzők egyenesen vakmerő húzásnak minősítik, hangsúlyozzák azonban, hogy a PC-piac stagnálását látva a társaságnak nem nagyon van más választása, mint beszállni a táblagépek piacán folyó éles versenybe. Miközben ugyanis a PC-piac alig mutat növekedést, addig a táblagépek eladásai csaknem megduplázódhatnak idén - az éves forgalom elérheti a 116 millió darabot -, azaz túlzás nélkül állítható, hogy aki ebből a bizniszből kimarad, az lemarad.

0 Tovább

A nagyon jó sem elég jó...

Az igen erős negyedéves eredmények ellenére megtorpanni látszik a technológiai vállalatok tőzsdei szárnyalása. Az egy hónapja tartó oldalazás azért lehet kissé elkeserítő, mert márciusban még sokan úgy vélekedtek, hogy a szektor vállalatainak vezetésével bontakozhat ki ismét a bikapiac.

A technológiai cégek részvényárfolyamának mozgását jelző Nasdaq Composite index az esztendő első négy hónapjában közel 20 százalékkal emelkedett, s éppen ezért ezúttal, ha lehet még a megszokottnál is nagyobb figyelemmel kísérték a befektetők az ágazat cégeinek gyorsjelentéseit.

A szektor társaságai többségében nem is okoztak csalódást; hogy csak néhány példát említsünk: az Amazon a vártnál négyszer magasabb nyereségről számolt be, a Google - szintén a konszenzusnál nagyobb mértékben - 61 százalékkal növelte a profitját, míg a Microsoft papírjai 5, az Apple részvényei pedig majd 10 százalékkal erősödtek a számok közzétételét követően.

0 Tovább

Nagyágyúk tartanak a híres indexbe?

Az amerikai üzleti lapok egy értesülésre hivatkozva a napokban azt írták, hogy megváltozhat a világ talán legismertebb tőzsdeindexének, a Dow Jones Industrial Average-nek az összetétele.

A New York-i parkett több mint 100 éves mutatójának teljesítményét harminc részvény mozgása határozza meg. Olyan gigavállalatok szerepelnek benne, mint a General Electric, az IBM, Microsoft vagy éppen a McDonald's.

Az most megjelent értesülések szerint az esetleges változtatásra azért lehet szükség, hogy a mutató megfeleljen a 21. század gazdasági környezetének, ez pedig azt jelentené, hogy a technológiai szektor két nagyágyúja, az Apple és a Google is helyet kaphat a patinás indexben. Ha valóban lesz módosítás, akkor pedig olyan ismert cégek kerülhetnek ki a kosárból, mint a Hewlett-Packard, azt Alcoa vagy a Bank of America.

0 Tovább

Óránként 20 000 okostelefont ad el a Samsung

Óránként 20 000 okostelefont adott el a Samsung az első negyedévben, amely teljesítménnyel kiérdemelte a világ legnagyobb okostelefon-gyártójának járó megtisztelő címet, megelőzve immáron az iparág nehézsúlyú bajnokát, az Apple-t.

A két nagyhal az okostelefon-piacon gyakorlatilag egyeduralkodóvá vált, a Nokia vesszőfutásáról korábban már írtunk, de a HTC és a Blackberry telefonokat gyártó RIM sem bírja a tempót a két óriással.

A Samsung egyébiránt az első negyedévben 44,5 millió okostelefont értékesített, az összesített profitja pedig elérte az 5,2 milliárd dollárt, ami forintban számolva meghaladja az 1100 milliárdot. Ebből az összegből papíron akár a teljes Nokia vállalat felét is megvásárolhatná…

Ami a jövőt illeti, nem kell hozzá nagy jóstehetség, hogy kijelentsük: a következő évek az Apple és a Samsung küzdelméről fognak szólni az okostelefon-piacon. A két rivális piaci részesedése mára elérte az 55 százalékot, amely részarány szinte biztosan tovább fog növekedni.

0 Tovább

Apple: 1000 milliárd dolláros lufi?

Érdekes pályát írt le az elmúlt hetekben az Apple tőzsdei árfolyama. A papír jegyzése az év első bő három hónapjában 60 százalékkal emelkedett, aminek eredményeként múlt héten (igaz csak néhány percre, de) a 600 milliárd dollárt - 135 000 milliárd forint - is átlépte a cég piaci értéke (ez a magyar GDP-nek több, mint négyszerese!).

Az újabb kerek határkő leküzdése azért nagy szó, mert erre korábban mindössze egyetlen vállalat volt képes: a Microsoft 12 évvel ezelőtt a dotcom-lufi kipukkanása előtt, ráadásul a szoftveróriás tulajdonosai is csak két hétig büszkélkedhettek azzal, hogy cégük 600 milliárdnál is többet ér.

Furcsa mód az újabb rekorddöntés ahelyett, hogy tovább fűtötte volna az optimizmust, ezúttal fordulatot hozott, s a dinamikus emelkedést (ha egyelőre csak 5 napra is, de) felváltotta a még talán ennél is meredekebb zuhanás. A részvény árfolyam 10 százalékkal értékelődött le egy hét alatt, ami azt jelenti, hogy az Apple értéke 60 milliárd dollárral csökkent (ez a Mol teljes értékének nyolcszorosa).

2 Tovább

Radar

blogavatar

Beszámolók, kommentárok az árutőzsde izgalmas mindennapjairól, árutőzsdei brókerektől

Utolsó kommentek