Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Jó hír: olcsóbb lehet a benzin

A héten az autósok számára kedvezően alakultak az események a pénzpiacokon, ami mind a gázolaj, mind a benzin esetében árcsökkenésre adhat okot a Mol soron következő döntésekor.

Bár a forint a dollárral szemben a hét átlagában számolva nem mutatott számottevő elmozdulást a múlt héthez képest, a benzin dollárban mért tőzsdei jegyzése átlagosan 1,2 százalékkal, a gázolaj dollárárfolyama pedig 2,8 százalékkal süllyedt.

Benzinár idei alakulása (forint/tonna)

A két tényező eredője forintban számolva megközelítőleg ugyanilyen mértékű áresést jelez, ami a hazai kutakon a benzin esetében 2-3, a gázolajnál pedig akár 4-5 forintos árcsökkentést indokolna a jövő héten.

0 Tovább

Látványos győzelmet aratott a forint

Lekörözte a többieket a forint. Bőven a 300 forintos lélektaninak mondott határ felett kezdte a hetet az euró, 305 forint felett is járt az árfolyam, pénteken azonban közel 10 forinttal kevesebb ért a közös deviza.

A forinterősödés részben annak köszönhető, hogy a nemzetközi piacon az korábbi hetekben a dollárral szemben egyre jobban gyengülő euró megindult felfelé az emelkedőn, ez pedig segített a rizikósabbnak tartott, úgynevezett feltörekvő piaci devizáknak, így a forintnak is.

Az euró erősödése a kedvező befektetői hangulat számlájára írható. Ebben szerepet játszott egyebek mellett, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed egyik jegybankára jelezte, ha, szükség lesz rá, újra beindítható a pénzpumpa. Szintén hozzájárult a jó hangulathoz, hogy a súlyos gondokkal küzdő Spanyolország sikeres kötvényaukciót bonyolított le.

Ezután is a spanyolok voltak a középpontban, csak ellenkező előjellel: a Fitch hitelminősítő jelentősen, három fokozattal lerontotta a spanyol osztályzatot, mondván Madridnak nagyon komoly összeget kell kifizetnie a bankok feltőkésítése érdekében. Pénteken pedig megjelent egy sajtóértesülés, amely szerint Spanyolország mentőcsomagot fog igényelni. A rossz spanyol hírek az euróz gyengítette a dollárral szemben, de a forintot nem küldte lejtőre.

0 Tovább

Csúnyán elbántak a Blackberryvel

Bár a keddi kereskedés némi korrekciót hozott a Research In Motion (RIM) piacán, a BlackBerry okostelefonok gyártója továbbra is hatalmas gondokkal küzd, s feltehetően ez határozza majd meg a következő hetek mozgását is.

A RIM jegyzése hétfőn napközben tíz év óta először 10 dollár alá esett, 9,66 dolláron érte el a mélypontját, s innen ugyan visszakapaszkodott 10 dollár fölé, könnyen elképzelhető, hogy a kurzus nem tud megmaradni a kétszámjegyű tartományban. A részvény év eleje óta közel harmadával, az elmúlt egy esztendőben pedig 75 százalékkal értékelődött le.

Ennél is kiábrándítóbb a helyzet, ha az előző 4 évet nézzük: a társaság piaci kapitalizációja - amely most alig haladja meg az ötmilliárd dollárt - 2008-ban 84 milliárdon érte el mindenkori csúcsát, azaz a vállalat 94 százalékkal ér kevesebbet ma, mint a válság előtt.

A hosszú távú zuhanás okai: a cég piaci részesedése és eladásai is rohamosan csökkennek, aminek eredményeként a társaság jelenleg már masszívan veszteséges. Ráadásul hiába próbálta meg a cégvezetés átpozícionálni a BlackBerryt, szakértők szerint az értékesítés hanyatlása májusban is folytatódott, s ezt támasztja alá az is, hogy a vezérigazgató néhány napja jelezte a befektetőknek: a második negyedévben se várjanak pozitív eredményt.

0 Tovább

Magyarországtól félnek a legjobban

Az eurózóna tomboló adósságválsága, valamint az Európai Központi Bank jegybanktörvény-módosításról mondott múlt csütörtöki kritikája nyomán a magyar CDS-felár több hónapos csúcsra emelkedett.

Bár az, hogy a CDS-felár mennyire jól mutatja egy adott ország helyzetét, vitára adhat okot, egy azonban biztos: jelenleg az egyik legfontosabb indexe annak, mennyire bíznak az adott országban, annak fizetőképességében a befektetők. A régióban messze a legrosszabbul állunk.

Prágát tartják a legjobb adósnak a környéken

A Bloomberg adatai szerint a magyar CDS-mutató 600 bázispont felett tanyázik napok óta. Ezzel szemben a román mutató 480 bázispontnál jár, a lengyeleké 280 pont körül mozog. A piac a legjobb adósnak Csehországot tekinti, a cseh CDS-felár mindössze 150 bázispont. A bizalmatlanság fő oka, hogy a piacok már hónapok óta az IMF-fel való tárgyalások megkezdésére és a megállapodásra várnak. Ez fontos garancia lenne arra, hogy biztosan visszakapják a pénzüket.

4 Tovább

Milliomosgyár lett a kistigrisből

Tavaly az Egyesült Államokban 129 ezerrel csökkent a milliomosok tábora, míg világszerte 17,5 ezerrel nőtt az 1 millió dollár feletti vagyonnal bíró háztartások száma.

Az első helyen álló Szingapúrban a háztartások 17 százalékának van több mint 1 millió dolláros vagyona, az USA-ban ez mindössze 4,3 százalék, ami a hetedik helyre elegendő a Boston Consulting Group által készített milliomoslistán.

Az ultravagyonosokat felvonultató rangsor első helyén Svájc áll, ahol 100 ezer háztartásból 11 rendelkezik 100 millió dollár feletti vagyonnal, a második Szingapúr, ahol 10. Az USA eléggé lemaradt, még a top 15-be sem sikerült bekerülnie.

A Csendes-óceáni térség (Japán nélkül) háztartásainak vagyona 10,7 százalékkal 23 700 milliárd dollárra nőtt, ezzel szemben Észak-Amerikában 0,9 százalékkal 38 ezer milliárd dollárra apadt.

0 Tovább

Radar

blogavatar

Beszámolók, kommentárok az árutőzsde izgalmas mindennapjairól, árutőzsdei brókerektől

Utolsó kommentek